ENGLISH

صفحه اصلی
پروژه ها
اخبار
خدمات
شرکتهای اقماری
بیمه توانا پارسیان
درباره ما

 

ارائه خدمات بیمه ای

تحویل پروژه توانا(2) به مالکین

تحویل اسناد پروژه توانا (1) به مالکین

پروژه مسکونی توانا(3)

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت
 
17 شهریور 1390

جزئیات سود و زیان مشارکت در ساخت

 انبوه‌سازان از افزایش تمایل برای فعالیت در عملیات اجرایی پروژه‌های مشارکتی و کاهش سرمایه‌گذاری برای خرید زمین خبر می‌دهند.
 

صدور بيمه نامه های مسئوليت مدني سازندگان ابنيه در قبال اشخاص ثالث و کارکنان

17 مرداد 1390

قیمت‌هاي جدید آپارتمان‌های نقلی در تهران

قیمت فروش اغلب واحدهای مسکونی نوساز متراژ کوچک در جنوب تهران در سال گذشته کمتر از یک میلیون تومان از سوی فروشنده‌ها پیشنهاد می‌شد، اما شواهد طی چند ماه گذشته در بازار معاملات واحدهای نقلی بیانگر ‌این مساله است که از ابتدای سال تا به امروز قیمت هر متر مربع از واحدهای متراژ کوچک، حتي در جنوب تهران هم کمتر از یک میلیون تومان اعلام نمی‌شود.
 

روزنامه ها

خبرگزاریها

23 خرداد 1390

توسعه زيرساخت‌ها؛ راهكار كاهش مصرف انرژي در ساختمان

اولین همایش اقتصاد انرژی در صنعت ساختمان در حالی برگزار می‌شود که ارائه راهکارهایی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی بیش از پیش مدنظر همگان است.
 

18 خرداد 1390

تصوير رسمي از تهران 1400

تهران در سال 1400 اگر به‌صورت طبيعي رشد كند 9 ميليون ساكن خواهد داشت؛ اما اگر روند ساخت‌وسازهاي مسكوني موجود ادامه يابد، ظرفيت سكونتي به 11 ميليون نفر مي‌رسد كه در اين صورت 2 ميليون نفر از خدمات شهري محروم خواهند ماند.

فروش تعدادی از آپارتمانها در اشرفی اصفهانی نرسیده به تیراژه با قیمت مناسب

3 خرداد 1390

بررسی بازار املاک کلنگی متراژ کوچک

خانه‌های نقلی در بازار مسکن حاصل ساخت و ساز املاک کلنگی کمتر از 100 متر مربع است و بیشترین متقاضیان خرید این دسته از املاک مسکونی‌، مصرف کننده‌ها هستند تا سازنده‌ها.
 

18 اردیبهشت 1390

رمزگشايي از طرح جديد مسكن

حال حاضر تامين مسكن 5 دهك اول (كم‌درآمدها) در قالب مسكن‌مهر در جريان است و حالا انبوه‌سازان اعلام كرد‌ه‌اند آمادگي حمايت مالي‌وفني را از مسكن 5 دهك پردرآمد جامعه دارند و قادرند با مشاركت بانك‌ها و تسهيلات ساخت حداقل 50 ميليوني با نرخ سود 20 درصد، «مسكن‌لوكس» بدون قيمت‌گذاري دستوري بسازند.
 

15 اردیبهشت 1390

یارانه براي مصالح ساختمانی پرمصرف

رييس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با بیان اینکه برخی از انجمن‌های صنفی تولیدکنندگان آجر و بلوک به این مرکز مراجعه کرده‌اند، گفت: این انجمن‌ها با کمک مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن خط تولید خود را تغییر می‌دهند.
 

3 اردیبهشت 1390

تخفیف به ساختمان‌های دارای نماد ایرانی اسلامی


معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از اعطای تخفیف در عوارض ساخت به بناهایی که معماری ایرانی اسلامی‌را رعایت کنند، خبر داد.
 

30 فروردین 1390

نحوه نوسان قيمت مسكن در سال90

قیمت مسکن تابعی چند متغیره از عوامل مختلف درون و برون بخشی است. پیچیدگی و عدم اطمینان در وضعیت این عوامل به گونه ای است که موجب پیش‌بینی‌های متنوع و گاه متناقض فعالین و حتی کارشناسان در خصوص قیمت مسکن مي‌شود.

 

جهت تبلیغ در سایت توانا، با ایمیل mahersaid@tavanaco.com

تماس بگیرید.

21 اسفند 1389

نشانه‌هاي رونق در بازار مسكن


تازه‌ترین گزارش اتحادیه مشاوران املاک حاکی از رشد 10 درصدی تعداد بنگاه‌های مسکن در 11 ماهه سال 89 و رشد 15 درصدی در نیمه دوم امسال است. اشتیاق به شغل واسطه‌گری در بازار مسکن در حالی شدت گرفته که در زمستان، حجم معاملات مسکن در پایتخت 15 درصد نسبت به پاییز افزایش پیدا کرده است.
 

15 اسفند 1389

نماي‌ شيشه‌اي در تهران مجاز است؟

محدوديت به‌كارگيري شيشه در نماي ساختمان، به عنوان يكي از مهم‌ترين مصوبات اخير شوراي‌شهر تهران، به دليل ضعف ضمانت اجرايي، از سوي انبوه‌سازان جدي گرفته نمي‌شود.
 

16 بهمن 1389

گام اول براي «افزايش» عوارض ساخت

شهرداري در لايحه‌اي با عنوان «اصلاح مصوبه ارزش واگذاري امتياز تراكم و تعرفه تغيير كاربري ساختمان و پاركينگ» از شوراي‌شهر خواست اجازه افزايش نرخ اين عوارض را صادر كند. در جلسه هفته گذشته شورا، بعد از بررسي متن لايحه، اعضا اجازه افزايش را صادر كردند.

12 بهمن 1389

تخفیف نقدی صدور پروانه ساخت تا پایان سال تمديد شد

تا پایان امسال انبوه‌سازانی که هزینه صدور پروانه ساختمانی را به صورت نقدی پرداخت کنند، مشمول 20 درصد تخفیف در هزینه صدور پروانه ساختماني مي‌شوند.

 

10 بهمن 1389

15 درصد كل ساخت‌وسازهاي كشور در بافت‌هاي فرسوده انجام مي‌شود

آمارهايي كه روز گذشته وزارت مسكن درباره عملكرد نوسازي در بافت‌هاي فرسوده منتشر كرد نشان مي‌دهد از ابتداي نيمه دوم سال گذشته تا پايان نيمه اول امسال، كلنگ ساخت 644 هزار واحد مسكوني در كل كشور زمين زده شده، اما فقط 100 هزار واحد از آنها در بافت‌هاي فرسوده احداث شده است.
 

6 بهمن 1389

جایزه جهانی حمل‌ونقل؛ تهران سوم شد


جایزه جهانی حمل و نقل دوشنبه شب در مراسمی در واشنگتن به پنج شهر دنیا رسید که تهران در این رتبه‌بندی سوم شد.
 

4 بهمن 1389

بي‌تفاوتي مسكن به هدفمندي

نتايج رصد لحظه‌اي معاملات در بازار مسكن طي 30 روز اول اجراي قانون يارانه‌ها نشان مي‌دهد منحني قيمت مسكن بدون آنكه تحت تاثير هدفمندي قرار گرفته باشد، در مسير «مستقيم» در حركت است.

نقشه تهران بزرگ

25 دی 1389

قیمت مسکن در هسته مرکزي تهران

اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها باعث شده تا بازار مسکن در مناطق مرکزی تهران با رونق بیشتری نسبت به دیگر مناطق مواجه شود.
 

23 دی 1389

کاهش 75 درصدی تخلفات ساختماني در حریم تهران

حریم تهران با شش هزار کیلومتر وسعت‌،هم مي‌تواند تهدید و هم فرصت باشد و اگر جلوی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم پایتخت گرفته نشود، مانند بسیاری از روستاهایی که طی 10 سال گذشته به شهر بدل شدند، شاهد رشد بی‌رویه و در نهایت فاجعه‌ای در حوزه انسانی و شهرسازی خواهیم بود.
 

11 دی 1389

راه‌ رايانه‌اي خريد مسكن در تهران

بازار مجازي خريد و اجاره مسكن در شهر تهران به مناسبت اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، يك امكان تازه براي متقاضيان ايجاد كرد.

 

9 دی 1389

بازار مسکن در هفته دوم یارانه‌ها

بعد از گذشت دو هفته از اجرای قانون هدفمند شدن یارانه‌ها مشاوران املاک فعال در مناطق مختلف تهران با توجه به میزان تماس‌های حاصل شده از سوی متقاضیان و همچنین حجم مراجعه خریداران و فروشندگان به بنگاه‌ها، حدس و گمان‌های مشابهی درباره وضعیت بازار مسکن در هفته‌های آتی مطرح مي‌کنند‌.
 

5 دی 1389

افزايش 10 ساله عمر ساختمان با ايزوگام مرغوب

كيفيت ايزوگام استفاده شده مي‌تواند در نوع آسيب به ساختمان اثرگذار باشد، به‌طور مثال پرداخت 10 درصد افزايش قيمت براي دريافت ايزوگام مرغوب بهتر از ضرر 100 درصدي كيفيت جنس نامرغوب است.

4 دی 1389

90 شاخص موثر بر قیمت مسکن

اجزای مشخص‌کننده ارزش ملک در تهران در قالب فهرستی از 90 شاخص موثر بر قیمت مسکن، تهیه شده که این شاخص‌ها براساس موقعیت جغرافیایی، امکانات داخلی، نمای بیرونی و ویژگی آپارتمان‌های مسکونی تدوین و از طرف شهرداری به شورای‌شهر ارائه شده تا در صورت تصویب، از این به بعد مبنای محاسبه عوارض شهری قرار بگیرد.

28 آذر 1389

ضرب‌الاجل آبي براي مسكن مهر

مشكل آب فقط در برخي مناطق از جمله شهر جديد پرند كه حجم قابل‌توجهي واحد مسكوني در آن در حال ساخت است وجود دارد كه برنامه‌ريزي كرده‌ايم براي واحدهاي آماده افتتاح به صورت ضرب‌الاجل از ظرفيت كنوني آب شرب تزريق شود.
 

27 آذر 1389

تاثيرپذيري شكلي بازار مسكن از يارانه هدفمند

مديريت شهري تهران در بررسي‌هايي كه براي اثر قانون يارانه‌ها بر درآمد و هزينه اداره پايتخت انجام داده به اين جمع‌بندي رسيده است كه بعد از اجراي اين قانون، گرايش به زندگي و سكونت در مناطق مركزي شهر در مقايسه با حواشي تهران افزايش پيدا مي‌كند.

23 آذر 1389

هزينه حمل مصالح ساختماني بعد از اجراي قانون يارانه‌ها

با افزایش قیمت سوخت تا هر لیتر 3000 ریال، 58 درصد کرایه حمل باید به هزینه‌های سوخت اختصاص یابد.

22 آذر 1389

آغاز ارسال نامه‌هاي تحويل مسكن مهر در تهران

در اين نامه‌ها هيچ متن يا اظهار اميدواركننده‌اي مبني بر زمان قطعي تحويل مسكن‌مهر وجود ندارد و فقط از مديران عامل تعاوني‌هاي مسكن‌مهر خواسته شده اسامي متقاضيان و متراژ‌ درخواستي را ارائه كنند.
 

20 آذر 1389

اجاره‌بها در 10 محله شيك تهران

متوسط نرخ‌هاي پيشنهادي براي اجاره آپارتمان مسكوني 100 متري در نياوران، ولنجك، زعفرانيه، دربند، الهيه و فرشته حدود يك ميليون و 500 هزار تومان (اجاره‌بهاي ماهانه بدون پول پيش) است.

 

16 آذر 1389

هزينه نگهداری پايتخت هفته‌اي 30 ميليارد تومان

80 درصد درآمدهاي كلان شهرهاي دنيا از منابع پايدار تامين مي‌شود اما در شهرهاي بزرگ ایران، 75 تا 80 درصد درآمدها از منابع نيمه پايدار يا ناپايدار تامین و فقط تا 25 درصد آن از محل منابع پايدار تامین می‌شود.
 

15 آذر 1389

رشد تيراژ در كنار افت متراژ

آمارهاي جديد از وضعيت بازار ساخت‌وساز، حكايت از دنباله‌روي انبوه‌سازان ساير شهرها از رفتار سازنده‌ها در تهران دارد؛ گزارش مقدماتي بانك‌مركزي از ميزان صدور پروانه‌هاي ساختماني طي 5 ماه اول امسال نشان مي‌دهد در كل مناطق شهري كشور كلنگ ساخت 263 هزار و 264 واحد مسكوني زمين‌زده شده كه اين حجم ساخت‌وساز در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته، 43 درصد رشد داشته است.

 

14 آذر 1389

صرفه‌جویی 30 درصدی در مصرف انرژی ساختمان

دبیر اجرایی دومين نمايشگاه تخصصي تجهيزات و فناوري‌هاي نوين صنعتی‌سازی ساختمان از کاهش 30درصدی مصرف انرژی با واقعی شدن قیمت‌ها خبر داد و گفت: طراحی ساختمان به صورت هوشمند مصرف انرژی را کم و عمر مفید ساختمان را دو برابر می‌کند.
 

8 آذر 1389

گزارش جديد وضع خريد و فروش در بازار مسكن

فروشنده‌هاي ملك كه همواره براي تعيين قيمت و پيشنهاد به مشتري، روند كاهشي قيمت‌ها را كمتر مد نظر قرار مي‌دهند، طي نيمه اول امسال نزديك به 20درصد سطح ريالي پيشنهادها را كاهش داده‌اند؛ به طوري كه ميانگين قيمت پيشنهادي فروش هر متر مربع آپارتمان در مناطق مركزي و شمالي تهران به مرز 2 ميليون تا 2 ميليون و 200 هزار تومان رسيده است.
 

6 آذر 1389

انتقاد از ساخت‌وسازهای بی‌ضابطه

رییس شورای اسلامی شهر تهران از نحوه ساخت و سازها در تهران انتقاد کرد و احداث بناهای مختلف بدون در نظر گرفتن اصول شهری را موجب نامناسب بودن ساختار شهر تهران در حال حاضر عنوان کرد.
 

3 آذر 1389

فهرست کامل قیمت‌های جدید مسکن در تهران

این روزها اکثر متقاضیان در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی به دنبال قیمت‌های واقعی هستند؛ چراکه به گفته اغلب خریداران‌، مدت نسبتا کوتاهی است که قیمت‌های پیشنهادی در مناطق مختلف تهران مانند سابق ثابت نیست و هر روز دچار تحول است یا اینکه عده‌ای از مالکان روزانه تصمیم خود را برای عرضه یا عدم واگذاری ملکشان به خریدار تغییر مي‌دهند‌.
 

3 آذر 1389

تصویب محدودیت بلندمرتبه‌سازی در تهران

براساس مصوبه جدید شورای شهر احداث ساختمان‌های بالای 10 طبقه فقط در «عرصه‌های مجاز» امکان‌پذیر می‌شود.
 

1 آذر 1389

مشاوران املاك در ماه بین  500 هزار و 3 ملیون و 500 هزار تومان کاسب هستند

این روزها اغلب بنگاه‌های مسکن در اکثر مناطق تهران از حالت سنتی كسب‌وكار خود خارج شده‌اند و به اصطلاح به آژانس‌های بزرگ املاك تبدیل شده‌اند. مبتدي‌ها 500 هزار و حرفه‌اي‌ها 3 ميليون و 500 هزار تومان در ماه کاسب هستند.
 

29 آبان 1389

ساخت هتل 15 طبقه در شش روز !

کارگران ساختمانی چینی در شهر «چانگشا» در جنوب شرقی این کشور، موفق شدند هتل 15 طبقه‌ای را ظرف 6 روز بسازند.  این رکورد کارگران چینی برای خود ساکنین این شهر نیز عجیب است و بسیاری که مدتی از محل ساخت هتل رد نشده بودند، با تعجب ساختمانی را می‌نگرند که تا چند روز پیش آنجا نبود.

24 آبان 1389

تهران در سرمايه‌گذاري ساختماني اول شد

بساز و بفروش‌ها در كل كشور طي بهار سال گذشته 7 هزار و 379 ميليارد تومان در بخش ساخت‌وساز سرمايه‌گذاري كرده‌اند كه مجموعه اين سرمايه‌گذاري‌ها منجر به تكميل و عرضه 142 هزار و 467 واحد مسكوني به بازار طي اين مدت شده است.

 

23 آبان 1389

رشد 17 برابری فروش شیشه‌های ساختمانی

حجم احداث واحدهای مسکونی در شهر تهران بیش از 80 درصد افزایش یافته است‌، فروش انواع شیشه ساختمانی در بزرگ‌ترین کارخانه تولیدی این محصول 17 برابر شده است‌.

22 آبان 1389

حق کمیسیون بنگاه‌های مسکن چقدر است

نرخ مصوب کارمزد انجام معاملات مسکن در بنگاه‌ها، برای املاک با ارزش حداکثر 30 میلیون تومان معادل 5/0 درصد از هر طرف – خریدار و فروشنده- و برای املاک با ارزش 100 میلیون تومان به بالا 5/0 درصد از هر طرف برای 30 میلیون اول، 75/0 درصد برای 20 میلیون بعدی و 25/0 درصد برای مازاد آن باید محاسبه شود.
 

19 آبان 1389

افزايش ۲۰درصدى اجاره بها در پايتخت

بنا بر اعلام مرکز آمار ايران، به طور متوسط ميزان اجاره بهاى واحد مسکونى به ازاى يک مترمربع در شهر تهران نسبت به فصل بهار امسال ۱/۱۲ درصد و نسبت به تابستان سال گذشته ۷/۲۰درصد افزايش يافته است.

 

16 آبان 1389

تابستان نزولي در بازار مسكن

مركز آمار ايران با انتشار يك گزارش جديد درباره نوسان قيمت مسكن در تهران، از كاهش سه درصدي ميانگين ارزش آپارتمان‌هاي مسكوني در تابستان امسال نسبت به بهار خبر داده و به اين ترتيب بر تغيير دوباره مسير بازار مسكن صحه گذاشته است. درعين حال نتايج آمارگيري اين مركز مشخص كرده است متوسط قيمت مسكن در تهران طي سه ماه دوم امسال يك ميليون و 740 هزار تومان بوده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل، در حد 7 درصد افزايش يافته است.

 

12 آبان 1389

صعود ساخت مسكن نزول وام بانكي

در حالي كه آپارتمان‌سازي در بافت‌هاي فرسوده تهران طي 7 ماه اول امسال 99 درصد افزايش پيدا كرده، اما ميزان اختصاص تسهيلات بانكي براي ساخت مسكن در اين مناطق، نسبت به مدت مشابه سال قبل، 6 درصد كاهش يافته است. در حال حاضر به دليل هدايت عمده منابع بانكي به سمت مسكن‌مهر، به ازاي احداث 4 واحد مسكوني در تهران، يك واحد موفق به اخذ تسهيلات مي‌شود.

 

3 آبان 1389

ساخت‌وسازهای هرمی در تهران ممنوع شد


 تاكنون صدور مجوز بلندمرتبه‌سازي در لفافه هرم توسط شهرداري تهران انجام مي‌شد كه از اين پس مقرر شد، اجازه بلندمرتبه سازي به اين شكل صورت نگيرد؛ همچنين شهرداري موظف شد براي بلندمرتبه سازي ساختمان‌ها مقررات جديدي را تدوين و به شوراي شهر ارائه كند.
 

2 آبان 1389

تخلفات ساختمانی 30 میلیارد تومان نصیب شهرداری کرد


شهرداری تهران در 5 ماه ابتدای سال جاری 297 میلیارد و 996 میلیون و 310 هزار ریال جریمه از محل آرای کمیسیون ماده 100 برای تخلفات ساختمانی دریافت کرد.

 

اوقات شرعی

ساعتهای جهان

1 آبان 1389

پایان ساخت‌وسازهای سلیقه‌ای در تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شورای شهر تهران کوچک‌ترین تغییری در طرح تفصیلی نخواهد داد و به هیچ‌کس اجازه دخالت دادن سلیقه شخصی در این طرح را نمی‌دهد.
 

29 مهر 1389

هزينه تراكم ساختمان در تهران 100 برابر تركيه است

نايب رييس كانون سراسري انبوه‌سازان از هزینه‌های بالای ساخت و ساز انتقاد کرد و هزینه‌های بالای صدور پروانه ساخت و تراکم را ازجمله دلایل اصلی گرانی قیمت مسکن در کشور عنوان کرد.

 

28 مهر 1389

بازار مسكن پس از يارانه‌ها

به اعتقاد تحليلگران، پايين نگه داشتن بسياري از قيمت‌ها با اهرم يارانه و ارز طي سال‌هاي گذشته باعث انتقال فشار نقدينگي و افزايش قيمت به كالاهاي غيرقابل‌مبادله‌اي چون مسكن شده است. با آزادسازي قيمت حامل‌هاي انرژي اين فشار از بين خواهد رفت، اما از سوي ديگر با افزايش تورم، قيمت واقعي مسكن كاهش خواهد يافت كه هر كدام در دو جهت مختلف بر بازار اثر خواهند گذاشت.
 

27 مهر 1389

«سولقان» برای سکونت جذاب مي‌شود

منطقه تفریحی سولقان چند سالی است که مورد توجه افرادی که به حرفه ساخت‌وساز مشغول هستند‌، قرار گرفته است، زیرا انتقال گاز سراسری به این منطقه و همچنین احداث اتوبان تهران –شمال باعث استقبال بسیاری از متقاضیان مسکن از این محدوده غرب تهران بیش از گذشته شده است.

 

26 مهر 1389

همایش نمای ساختمان برگزار می‌شود

نخستین همایش نمای ساختمان و سیمای شهر با مشارکت مراکز علمي‌و دانشگاهی و شهرداری منطقه 5 تهران در سالن همایش‌های برج میلاد 26 و 27 بهمن ماه برگزار مي‌شود.

 

25 مهر 1389
كدام در تهران گران‌تر است: آپارتمان 60 متري يا 150 متري؟

در تهران مدت‌ها است قيمت فروش هر مترمربع واحد مسكوني متراژ كوچك –حدود 50 متر- بالاتر از قيمت هر مترمربع آپارتمان متراژ بزرگ –150 متري- تعيين و پيشنهاد مي‌شود. در حال حاضر آپارتمان‌هاي متراژ بزرگ در تهران به‌طور متوسط متري حدود 224 هزار تومان از واحدهاي مسكوني متراژ كوچك ارزان‌ترند.
 
24 مهر 1389

نمایشگاه فناوری‌های نوین صنعتی‌سازی ساختمان

دومین نمایشگاه تجهیزات و فناوري‌هاي نوین صنعتی‌سازی ساختمان در فضایی به وسعت 5 هزار متر مربع با حمایت انجمن انبوه‌سازان مسکن توسط شرکت نمایشگاهی نیاکاز یازدهم تا چهاردهم آذر ماه امسال در تهران برگزار مي‌شود.
 

24 مهر 1389

امتياز ويژه موتورهاي جست‌وجو براي خريداران مسكن

خريد مسكن از طريق موتورهاي جست‌وجوي اينترنتي مسكن، علاوه بر ده‌ها ويژگي مثبت، يك امتياز ويژه نيز براي خريداران به همراه دارد كه در مقابل اين امتياز، يك مانع بزرگ نيز بر سر راه فروشنده‌هايي كه قصد دارند گران‌فروشي كنند ايجاد مي‌كند.
 

21 مهر 1389

بحران مسکن به ابوظبی رسید

پس از بحراني شدن بخش مسکن در اميرنشين دبي و رکود شديد اين بخش كه باعث خسارت‌هاي جبران ناپذير به سرمايه‌گذاران بخش مسکن و ورشکستگي بانک‌ها و شرکت‌هاي معروف اماراتي شد، اين بحران به اميرنشين ابوظبي نيز رخنه کرده و پايتخت امارات در حال حاضر با بحران مسکن مواجه شده است. ميزان فروش روزانه سيمان در امارات طي ماه جاري ميلادي بيش از 50 درصد کاهش يافته است. شهرداري ابوظبي در گزارشي اعلام کرده است که فروش روزانه سيمان از 70 هزار تن در روز به 35 هزار تن در روز رسيده است. کارشناسان نيز معتقدند کاهش فروش مصالح ساختماني و کاهش قيمت‌ها زنگ خطري براي بازار بخش مسکن این امیر نشین است.

 

20 مهر 1389

مدير بزرگ‌ترين موسسه آمريكايي مشاوره املاك مطرح كرد
رونق سرمايه‌گذاري خارجي مسكن در آسيا

مدير بزرگ‌ترين بنگاه آمريكايي مشاوره املاك(CBRE)، در مراسم اختتاميه نمايشگاه دبي از رونق سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي در بازار مسكن كشورهاي جنوب‌شرق آسيا و همچنين مناطقي از حاشيه خليج‌فارس خبر داد و گفت: سرمايه‌گذاران اروپايي و آمريكايي علاقه‌مند به مسكن و ساختمان به دليل اشباع بازار ملك در اين دو قاره، به سمت كشورهايي همچون ژاپن، چين، اندونزي، مالزي، سنگاپور، كره، تايلند، كويت و عربستان در حركت هستند تا با ساخت‌وسازهاي پيشرفته، به فعاليت اقتصادي‌شان ادامه دهند.

 

19 مهر 1389

شرایط سخت برای آپارتمان‌های 100 متر به بالا

بازار مسکن در اکثر مناطق تهران به خصوص در مرکز ، جنوب و شرق از واحدهای متراژ کوچک اشباع شده است، اما در همین حال به علت اینکه بازار مسکن هنوز نتوانسته تسهیلات مناسب و کارآمد برای خرید واحدهای مسکونی برای متقاضیان با توانایی مالی کم، فراهم کند همچنان تعداد واحدهای مسکونی متراژ کوچک خریداری نشده ، چشمگیر است.
 

18 مهر 1389

انتقاد قاليباف از ساخت‌وسازهاي جديد

بسياري از ساختمان‌هايي كه همين امروز ساخته مي‌شوند از ابتدا جزو بافت‌فرسوده‌اند و حتي حمل مصالح ما هم استاندارد نيست، از حمل بتن گرفته تا آسفالت و ساير مصالح، بسياري از ساخت و سازهايي را که امروز تازه انجام شده در همين ابتداي کار جزو بافت فرسوده هستند.

 

17 مهر 1389

راه جديد احتكار مسكن در تهران

مسوولان مسكن براي عرضه اجباري حدود 140 هزار خانه‌ خالي به بازار مصرف در تهران، سخت‌ترين راه -اتكا به اطلاعات تلفني مردم- را در پيش گرفته‌اند، اما در مقابل، شركت‌هاي ساختماني با سابقه در حوزه بساز و نفروش، ساده‌ترين مسير را براي نفروختن آنچه ساخته‌اند، انتخاب كرده‌اند. برخي مالكان ساختمان‌هاي نوساز اخيراً براي نمايش «قصد فروش»، قيمت عرضه واحدهاي مسكوني را حداقل 20 درصد بالاتر از نرخ عرف منطقه تعيين مي كنند تا عملاً اين واحدها فروش نرود.

14 مهر 1389

اجاره بهاي مسكن در مسير بازگشت

نرخ‌ها در بازار اجاره مسكن شهر تهران كه دو ماه پيش مسير صعود را در پيش گرفته بود، هم‌اكنون در آستانه تعديل كامل قرار گرفته؛ به‌طوري‌كه هم‌اكنون اجاره‌بهاي آپارتمان به‌طور متوسط حدود 10 درصد نسبت به تابستان كاهش پيدا كرده است. در بهار امسال طبق اعلام مركز آمار و بانك مركزي اجاره‌بهاي واحد مسكوني بين 5 تا 10 درصد رشد پيدا كرده بود.

11 مهر 1389

برای اولین بار در ایران
راهنمای مصرف بتن آماده استاندارد منتشر شد

با گذشت بیش از 80 سال از ورود سیمان به ایران و به‌رغم تدوین و ترجمه ده‌ها جلد کتاب و آيین‌نامه و استاندارد برای تولید و مصرف سیمان و بتن برای نخستین بار کتاب راهنمای مصرف بتن آماده توسط مجتمع ایران فریمکو ـ پارس لانه تدوین شد.

10 مهر 1389

رشد 66 درصدی صدور پروانه های ساختمانی

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: آمار 4 ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 66 درصدی در این زمینه را نشان می دهد که حاکی از تاثیر گذار بودن پرداخت تسهیلات در این بافتها است.

 

8 مهر 1389

آمار رسمی مرکز آمار ایران: متوسط اجاره مسکن نسبت به پارسال 21درصد افزایش یافته است

متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی ملکی در شهر تهران 86011 ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 4/10 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 21 درصد افزایش داشته است.

 

7 مهر 1389

توقف 163 هزار ساختمان سازی در تهران

در يك سال گذشته از ادامه ساخت 163 هزار ساختمان غيرمجاز در حريم تهران جلوگیری شد. سيدصباح‌الدين متقي، مديركل حريم شهرداري تهران به خبرگزاری فارس گفت: بر این اساس با هر گونه ساخت‌وساز غيرمجاز در حريم تهران به شدت برخورد مي‌كنيم و اقدامات پيشگيرانه‌اي در اين زمينه در نظر گرفته‌ايم. مدير كل حريم شهرداري تهران ادامه داد: با توجه به اينكه محدوده حريم تهران زياد است، گفت: حريم را شناسايي كرده و اجازه ساخت‌وساز غيرمجاز را در اين محدوده نمي‌دهيم.

 

5 مهر 1389

برج‌نشينان زودتر پير مي‌شوند

محققان اعلام کردند هر چه انسان بالاتر از زمین زندگی کند، عمرش سریع‌تر می‌گذرد. بنابر نظریه آلبرت انیشتین، عقربه‌های ساعت هر چه قدر بالاتر از سطح زمین قرار بگیرند، تندتر حرکت می‌کنند.

 

4 مهر 1389

انبوه‌سازان: رشد 20 درصدي قيمت مسكن مردود است

آنطور كه انبوه‌سازان از ارزش معاملات واحدهاي ساخته‌شده مي‌گويند به هيچ وجه قيمت‌ها در حد 20 درصد كه مركز آمار مدعي آن است، افزايش نيافته و اين رشد در همان حد 7 درصدي است كه وزارت مسكن آن را تخمين زده است.
 

3 مهر 1389

قیمتهای آپارتمانها در پاسداران، ونک و جردن

روند تعيين قيمت پيشنهادي از سوي فروشنده‌هاي واحد مسكوني در منطقه 3 نشان مي‌دهد نرخ‌ها از تابستان 87 تا كنون شيب منفي داشته و از متري 5/4 ميليون تومان كاهش تدريجي داشته و هم‌اكنون به حدود 3 ميليون تومان رسيده است.

31 شهریور 1389

منطقه‌اي ارزان براي مستاجران تهران

مركز آمار ايران كه تا كنون دو گزارش درباره نوسان قيمت زمين و آپارتمان در تهران طي بهار امسال منتشر كرده، در جديدترين گزارش خود، بازار اجاره آپارتمان مسكوني را مورد تجزيه و تحليل قرار داده و ميانگين اجاره‌بها در مناطق 22گانه پايتخت را نيز اعلام كرده است.
 

31 شهریور 1389

ماليات ارزش افزوده از ابتداي مهر بر معاملات مسكن

در مبايعه‌نامه‌هاي جديدي كه به‌صورت پرينتي و از طريق سامانه رهگيري معاملات مسكن در اختيار مشاوران املاك قرار مي‌گيرد، قسمتي براي قيد كردن رقم ماليات بر ارزش افزوده در نظر گرفته شده كه بايد حتما توسط آنها نوشته شود.
 

30 شهریور 1389

آمار متفاوت براي صعود بهاري بازار مسكن

شواهد عيني نشان از تغييرات بسيار محدود در قيمت آپارتمان و در عين حال ثبات در اين حوزه طي ماه‌هاي اخير دارد.محاسبات وزارت مسكن نشان مي‌دهد قيمت مسكن فقط 9/7 درصد در بهار امسال رشد داشته و در سطح يك ميليون و 570 هزار تومان است.
 

30 شهریور 1389

نكاتی درباره «فروش زیر قیمت» در بازار مسکن

بررسی درباره تعدادی از واحدهای مسکونی که در بازار مسکن مناطق مختلف تهران به عنوان «واحدهای استثنایی» از لحاظ تعیین قیمت به خریداران معرفی شده، نشان مي‌دهد که نرخ‌هاي پیشنهاد شده دلیلي بر عجله فروشنده نیست بلکه به دلیل نقص امکانات است.
 

28 شهریور 1389

افزايش ۲۱ درصدى اجاره بها در پايتخت

در ميان مناطق۲۲ گانه شهردارى تهران، بيش ترى متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختى بابت اجاره يک مترمربع زيربناى مسکونى معامله شده، ۱۱۶۷۰۰ ريال در منطقه يک و کمترين آن ۴۵۰۷ ريال در منطقه ۱۸ بوده است. تغييرات اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختى براى هر مترمربع زيربناى مسکونى در معاملات انجام شده بين حداقل ۱۱۰۰۰ ريال در منطقه ۲۰ و حداکثر ۳۱۱۳۹۴ ريال در منطقه يک بوده است.

 

 

Send mail to info@tavanaco.com with questions or comments about this web site.
Copyright © 2006 Toseiye Eghtesadi Nik Asar Company (TAVANA)
Last modified: 09/08/11