ENGLISH

صفحه اصلی
پروژه ها
اخبار
خدمات
شرکتهای اقماری
بیمه توانا پارسیان
درباره ما

افتتاح پروژه توانا (2) با حضور مالکین

آغاز تحویل اسناد پروژه توانا (1) به مالکین

آغاز پروژه ساختمانی توانا (3)

 

 

 

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت

 سه شنبه  30 شهریور 1389

نكاتی درباره فروش زیر قیمت در بازار مسکن

هر روز در بازار مسکن مناطق مختلف تهران به وضوح دیده مي‌شود که برخی از خریداران به علت خرید این دسته از واحدها با شعارهای فریبنده زیر قیمت منطقه دچار ضرر و زیان شدند و در نهایت مجبور به خرج مبلغی برای رفع معضل واحد خود شده اند پس با این حساب مشتریان باید به این مساله واقف باشند که بالا بودن قیمت پیشنهادی فروش تنها به معنای گران بودن نیست بلکه ممکن است واحد مسکونی از کلیه امکانات رفاهی بهره‌مند باشد که این میزان قیمت برای آسایش خریدار در نظر گرفته شده است.
به همین خاطر اغلب بنگاه‌داران مسکن به مشتریان در بازار خرید و فروش توصیه مي‌کنند که تنها به گفته‌هاي مالک اعتماد و کورکورانه عمل نکنند بلکه واحد مورد نظر را به درستی مورد بررسی قرار دهند تا با اطمینان اقدام به خرید کنند.
در همین حال، به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، بررسی درباره تعدادی از واحدهای مسکونی که در بازار مسکن مناطق مختلف تهران به عنوان واحدهای استثنایی از لحاظ تعیین قیمت به خریداران معرفی شده، نشان مي‌دهد که نرخ‌هاي پیشنهاد شده دلیلي بر عجله فروشنده نیست بلکه به دلیل نقص امکانات است.
ستون امروز نبض بازار به معرفی برخی از واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار از سوی فروشندگان پول لازم پرداخته که بدین شرح است:
قیمت هر مترمربع یک واحد مسکونی 56 متر مربعی واقع در منطقه قیطریه، 2 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است که این نرخ اگرچه کمتر از قیمت حقیقی منطقه است اما علتی که باعث شده مالک این واحد مسکونی چنین قیمت فروشی پیشنهاد کند عدم امکانات است زیرا این واحد فاقد پارکینگ، انباری و شوفاژ است.
از سوی دیگر در منطقه مجیدیه شمالی یک واحد70 متری با قیمت متری یک میلیون و 200 هزار تومان برای فروش پیشنهاد شده است که این قیمت برای یک واحد با 18 سال عمر بنا و بدون پارکینگ تعیین شده است.
همچنین در منطقه پیروزی قیمت هر متر مربع یک واحد 72 متری ، 10 سال ساخت یک میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده که علت تعیین این نوع قیمت ، کفپوش موکت و 10 سال ساخت است.
اما در عین حال یک واحد مسکونی 60 متری نوساز واقع در شهرآرا با قیمت متری 2 میلیون و 750 هزار تومان اعلام شده که اگرچه این نرخ، گران به نظر مي‌رسد اما از کلیه امکانات برخوردار است.علاوه براین در منطقه شمس‌آباد قیمت هر متر مربع یک واحد 65 متری نوساز با امکاناتی از قبیل پارکینگ، آسانسور، انباری و سیستم گرمایشی و سرمایشی 2 میلیون و 450 هزار تومان از سوی مالک پیشنهاد شده است که این قیمت جزو گران‌ها از نظر مشاوران املاک معرفی مي‌شود اما توجیه فروشنده برای تعیین این قیمت، امکانات کامل این واحد است.


 

Send mail to info@tavanaco.com with questions or comments about this web site.
Copyright 2006 Toseiye Eghtesadi Nik Asar Company (TAVANA)
Last modified: 09/22/10